501 Paid Entries

  • Flyer
  • Belle
  • Marathon
  • Posh
  • Tiger
  •  
    200022658Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEASA THORNEY ISLAND SC
    200021405Dan CRUSEJan HATTONBURGHFIELD
    20000Jonathan PYKEJoseph PYKEJON PYKE
    20002146Fiona TYLECOTESteve TYLECOTERUTLAND
    200022256David WIGGINSKate NEALRUTLAND SAILING CLUB
    20002305Nik ANTONIADESIsabelle HILLWILSONIAN
    29er2694Thomas WILLIAMSONCameron SWORDRLYMYC / WEIR WOOD SC
    29er2242Caitlin MORLEYTheo AERSBURNHAM SAILING CLUB
    29er2696Michael DYERSam DYERHERNE BAY/DOWNS SAILING CLUB
    29er2966Leo WILKINSONSam JONESMAIDENHEAD SC
    40004343Neil HEFFERNANJo MORRISONQMSC
    40004588John REYNOLDSFran HOWELLGRAFHAM WATER SC
    40004522Matt REYNOLDSOliy DI BARTOLOGRAFHAM
    40004568David MARCHANTRory MOPPETTGRAFHAM WATER SC
    40004600Alex CRAMPCharlotte HEFFERNANGRAFHAM
    42054536Charlie BAKERLewis WRIGHTMEDWAY YACHT CLUB
    42056383Megan FARREREllie RUSHEMSWORTH SC
    42055845Antonio PASCALILuka FRANKLINIBRSC
    42054059Oli HALETom CLAYTONPOOLE YC
    42055854Joe WARWICKERHugo VALENTINESHOREHAM SC
    42054058George CREASYDavid BROMILOWWKSC
    42055242Harry GEORGEJames GEORGELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    42056108Oliver RAYNERMatthew RAYNERYORKSHIRE DALES SC
    42056954Jamie COOKWill MARTINCBYC
    42055402Holly WRIGHTOlly NIXONWKSC
    42056467Kuba STAITEJoey TAYLORHAYLING ISLAND SAILING CLUB
    42052066Azat ULUTASTyler HARRIOTTGREIG CITY ACADEMY
    42054724Terry HACKERAmelie HACKERGRAFHAM WATER SC
    42055107Abbey MUMFORDEvie HERRINGTONDOWNS SAILING CLUB
    42056007Julia STAITEBettine HARRISHISC
    42054983Louise DAVISAlicia CONDIEWARSASH SAILING CLUB
    42055482Henry HEATHCOTEHector BENNETTRLYMYC
    42053645Scarlett CAWTHORNECally TERKELSENSHUSTOKE SAILING CLUB
    42055871Oliver MEADOWCROFTOscar CAWTHORNEUPPER THAMES SC
    42052566Katheryn BYNELia HORNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    42053959Amber HALEBea GREENFIELDPOOLE YC
    42056339Heather QUINNFinlay OLIVERNOTTINGHAMSHIRE COUNTY SAILING CLUB
    42054379Neil MARSDENTbc TBCBLACKPOOL
    42054487Dylan MCPHERSONJack LEWISRYA
    470844Sarah JARMANNick DEVEREUXBUDWORTH
    5058854Craig THOMPSONPaddy LEWISMINNIS BAY SAILING CLUB
    5059177Tom GILLARDRichard PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
    5059196Penny CLARKRuss CLARKSBSC
    5059158Craig THOMPSONPaddy LEWISUNAFFILIATED
    5059215Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
    5058935Michael SIMSRichard SIMSCARSINGTON
    5059085Charlie WALTERSDougal CRAMDATCHET WATER SC
    A Class Foiling16Julian BOSCHGRAFHAM
    Albacore7518Chris PEMBERYAlex WILBYRUTLAND
    Albacore8001Gary FOWLERMark FOWLERHUNTS
    AltO111Andy HOCKEYAndrew SHAILER-SMITHWSC
    AltO122Chris ASHBYIan PARRISWILSONIAN
    B14747Sam WATSONGeoff EDWARDSNANTWICH
    B14789Crispin TAYLORGi HARRILLSTARCROSS YC
    Blaze8Mike LYONSBURGHFIELD SC
    Blaze799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Blaze654Bill STRINGERBURGHFIELD
    Blaze756Alastair SMITHWILSONIAN SAILING CLUB
    Blaze796Craig RICHARDSBURGHFIELD
    Blaze843Chris DYERNDYC
    Blaze808Martin GILLAMFELPHAM
    Blaze811Pete BARLOWBURGHFIELD
    Blaze613Bob YATESUPPER THAMES SC
    Blaze827Hugh KINGDONNDYC
    Blaze785Stuart SWIFTNDYC
    Blaze828Paul TATEMNDYC
    Blaze773Stuart BAILEYMEDWAY YC
    Blaze710Graham SLATERPAIGNTON S C
    Blaze807Nick RIPLEYPAIGNTON SC
    Blaze797Mike HOLMESPSC
    Blaze513Mark SMITHBRIXHAM
    Byte CII1237Clive JACKSONWEST OXFORDSHIRE SAILING CLUB
    Challenger281Jack ALDERDICERUTLAND SAILING CLUB
    Challenger312Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Contender2706Stuart JONESDATCHET WATER SC
    Contender2572Paul ROSSSHOTLEY SAILING CLUB
    Contender2708Ed PRESLEYCASTLE COVE
    Contender695Graeme WILLCOXNETLEY SAILING CLUB
    Contender2713Ben HAWKESRAFSA
    D-One122Ben CLIFFORDLTSC
    D-One11Rob JONESWARSASH SC
    D-One21Vanessa WEEDON-JONESGWSC
    D-Zero8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero66David VALENTINEEMSWORTH SLIPPER SAILING CLUB
    D-Zero308Gareth GRIFFITHSSHOREHAM SC
    D-Zero191Nigel AUSTINCRANSLEY SC
    D-Zero328Thomas SOUTHWELLHILL HEAD SAILING CLUB
    D-Zero150Andrew SPENCERBLITHFIELD
    D-Zero181Gordon STEWARTNHEBSC
    Dragon747Trevor COXToby ATACKMEDWAY YACHT CLUB
    Dragon675Chris BREALYDavid HARRISMEDWAY YACHT CLUB
    Dragon823Howard PATERSONBill BAKERMEDWAY YACHT CLUB
    Dragon726Edwin HANNANTJames HANNANTMEDWAY YACHT CLUB
    Enterprise22345Jim SAWLELaura RHODESMIDLAND SC
    Enterprise22901Paul YOUNGNathan MCGRORYMIDLAND SAILING CLUB
    Enterprise22456Nigel BIRDAndy BIRDRY!
    Europe248Joe PENHAUL SMITHSTAUNTON HAROLD SC
    Europe358Kathryn WALKER-GREENCOTSWOLD SAILING CLUB
    Europe305Adam CATLOWLEIGH & LOWTON SC
    Europe403George CRAMMONDSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    Europe389Natalie CAMPBELLWHITSTABLE YC / HISC
    Europe383Mandy SWEETGRAFHAM
    Europe377Richard EAGLETONBEXHILL SC
    Europe122Giles HORTONHAWLEY LAKE
    Europe400Ellie CLARKCHICHESTER YC, RIPON SC, OVERY STAITHE SC
    Europe397Malcolm MORLEYOVERY STAITHE SC
    Europe211Richard BIRMINGHAMYEADON SC
    Europe401Hamish MORLEYOVERY STAITHE SC
    Europe407Tim LAWSHELFORD RIVER SC
    Europe355Lucy BOREHAMCHICHESTER YACHT CLB
    Europe408Jonathan TWEEDLEOXFORD/CASTLE COVE/RAFSA
    Europe363Lee ROBERTSBEXHILL SC
    Finn68Garry PHAREROYAL TORBAY YACHT CLUB
    Finn83George COLESCARSINGTON SAILING CLUB
    Finn605Colin EVANSCHEW VALLEY LAKE S.C.
    Fire831Rob JONESEXE
    Fireball15155David HALLPaul CONSTABLEBLACKWATER SC
    Fireball15130Daniel JOHNSONBen LATHAMWESTON
    Fireball15013Tony GODWINCharlie PLOWSRSC
    Fireball14844Kath BROATCHJoy JAMESPORT DINORWIC
    Fireball15123Matt BURGEChristian BirrellPOOLE YC
    Fireball15144Chips HOWARTHVyv TOWNENDBOUGH BEECH SC
    Fireball15143Dave WADEDave WADEDRAYCOTE
    Fireball15127Jeremy ATKINSRichard BOTTINGDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Fireball15107Richard CORNESJames GOODFELLOWBURGHFIELD SC
    Fireball15114John HAYESJoel JAMESRYA
    Firefly4000Polly MASONWill MASONBURGHFIELD SC
    Flying 15 Silver2894Trevor JENKINSSally BROMILOWWEST KIRBY S C
    Formula 18524Tony STOKESJeremy BOSCHGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Formula 181581Jon SWEETX XGRAFHAM WATER SC
    Formula 181825Paul ALLENJude ALLENBASSENTHWAITE SC
    GP1413654Neil MARSDENTbc TBCBLACKPOOL
    GP1414201Hugh DEVEREUXEllie DEVEREUXBUDWORTH SAILING CLUB
    GP1413237Tomasz SZAKOLACharlie COTTERWELSH HARP SAILING CLUB
    GP1414261Andy SMITHPhil HODGKINSBASSENTHWAITE
    GP1414178Lawrence CREASERChris THORNEHOLLOWELL SC
    GP1414253James GOODFELLOWRichard CORNESARDLEIGH SAILING CLUB / BURGHFIELD SAILING CLUB
    Hadron H2127Chris BROWNWESTON
    Hadron H2113Neil SMYTHEPAIGNTON
    Hadron H2117Paul TUTTLEBRIXHAM
    Hadron H2141Nick CRAIGBURGHFIELD FRENSHAM
    Hadron H2115Richard LEFTLEYBURGHFIELD SAILING CLUB
    Hornet2176Gareth RUSSELLTbc TBCPAXTON LAKES SC
    Int Moth - No foils2994Doug PYBUSQUEEN MARY SC
    Int Moth - No foils3017John EDWARDSABERSOCH SC
    Javelin577Richard SMITHKathryn PARTINGTON-SMITHGLOSSOP SAILING CLUB
    K173Ian DUKEDATCHET WATER SAILING CLUB
    K1117Hilly KINGFRENSHAM POND SC
    K1138Geoff KINGTEWKESBURY CRUISING AND SAILING CLUB
    K162Mike BECKETTDATCHET WATER SC
    K6114Tony HARPERSteve WATSONBACKYARD YC
    Laser165310Brett LEWISMEDWAY YC
    Laser198900Brian CULVERWILSONIAN
    Laser146964George JONESMYC
    Laser215390Thomas BRINDLEYREDESMERE
    Laser190719Georgiana CALDECOTTRUTLAND
    Laser210139Simon STONEHOUSERUTLAND
    Laser214074Alastair BROWNSTOKES BAY SC / GREAT MOOR SC
    Laser (ILCA 7)211324Rhys JONESCARDIFF YACHT CLUB
    Laser (ILCA 7)215390Tom BRINDLEYREDESMERE SC
    Laser (ILCA 7)208506Ediz TURKOGLUDWSC
    Laser (ILCA 7)191871Phil BEVANGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)211126Ben FLOWERHISC
    Laser (ILCA 7)1Jon EMMETTWEIR WOOD SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)216543Marcellus PRYORDRAYCOTE WATER SAILING CKUB
    Laser (ILCA 7)000Killian MAGEEDATCHET WATER SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)211405Daniel WIGMOREGRAFHAM WATER S.C.
    Laser (ILCA 7)206327Peter EDELKING GEORGE SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)213590George GRAHAMBURWAIN SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)213563Joe SCURRAHCARSINGTON SC
    Laser (ILCA 7)203858Mark TINKLERBURGHFIELD
    Laser (ILCA 7)173311Jaydon OWUSUGREIG CITY ACADEMY
    Laser (ILCA 7)178223Killian MAGEEDATCHET WATER SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)213545George SUNDERLANDDRAYCOTE
    Laser (ILCA 7)209976William WHITTAKERDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)19000Toby ATHERTONBANBURY SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)201591William COOKLYME REGIS SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7)194084Graeme CASTLEBANBURY, CASTAWAYS
    Laser (ILCA 7)171988Toby BUSHWALDRINGFIELD SC
    Laser 30003525Dylan BEATTYHarry BURGERUTLAND SC
    Laser 4.7192770Amélie HACKERRUTLAND SC
    Laser 4.7204013Lauren ATTWELLRUTLAND SC
    Laser 4.7201649Ellie HATTAMRUTLAND SAILING CLUB
    Laser 4.7215283Millie LEWISMEDWAY YC
    Laser 4.7166594Ben ROTHWELLMEDWAY YC
    Laser 4.7 (ILCA 4)205176Maria Sofia PASCALIIBRSC
    Laser 4.7 (ILCA 4)204013Lauren ATTWELLRUTLAND SC
    Laser 4.7 (ILCA 4)216648Max STEELEWHSC/ WSC
    Laser 4.7 (ILCA 4)216601Antonio PASCALIIBRSC
    Laser 4.7 (ILCA 4)000Michael MACCORMACDWSC
    Laser 4.7 (ILCA 4)144408Henry SMITHWEST RIDING SAILING CLUB
    Laser 4.7 (ILCA 4)209425Carys ATTWELLRUTLAND SC
    Laser 4.7 (ILCA 4)207087Archie BURTONBEAVER
    Laser 4.7 (ILCA 4)174459Maddie CHILDSDATCHET WATER SC
    Laser Radial216646Alastair BROWNSTOKES BAY SC/GREAT MOOR SC
    Laser Radial209425Carys ATTWELLRUTLAND SC
    Laser Radial213791Claire WILLIAMSBRIXHAM YACHT CLUB
    Laser Radial217551Ben TYLECOTERUTLAND
    Laser Radial213524Jamie TYLECOTERUTLAND
    Laser Radial195246Issy LEETCHRUTLAND SC
    Laser Radial215168Michael WARWICKERSHOREHAM SC
    Laser Radial (ILCA 6)206331Geurge COLQUITTWESTKIRBYSC
    Laser Radial (ILCA 6)211322Natalya WILLIAMSDATCHET WATER SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)208711Henry KOEISLAND BARN SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)209425Carys ATTWELLRUTLAND SC
    Laser Radial (ILCA 6)197361Ben OSBORNEMAIDENHEAD SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)184765Thomas KNIGHTMAIDENHEAD SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)213545Will SUNDERLANDDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6)215421Will SUNDERLANDDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6)215835Tim EVANSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)216646Alastair BROWNGREAT MOOR SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)204713Jonathan LEAKEISLAND BARN RESERVOIR SC
    Laser Radial (ILCA 6)213509Sam BYRDDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6)202411Oliver YATESISLAND BARN / BURGHFIELD
    Laser Radial (ILCA 6)195812Michael ATKINSONFISHERS GREEN SC
    Laser Radial (ILCA 6)204005Kai HOCKLEYGREIG CITY ACADEMY
    Laser Radial (ILCA 6)164918John CANTERITH YACHT CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)206856Iris SINGLETONDRAYCOTE
    Laser Radial (ILCA 6)195243Miles VIDLERWEIR WOOD / CRAWLEY MARINERS
    Laser Radial (ILCA 6)209010Lazaros ANDRONISMIDLAND SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6)207986Anna GRIFFINDRAYCOTE WATER SAILING
    Merlin Rocket3711Sam THOMPSONLeanne THOMPSONRNSA
    Merlin Rocket3724Joe MCLAUGHLINSean ROBERTSTAMESIS
    Merlin Rocket3776Nick CRAIGTobytastic LEWISBURGHFIELD FRENSHAM
    Merlin Rocket3750Neal LILLYWHITEFreya LILLYWHITEBURGHFIELD
    Merlin Rocket3804Ian DobsonCharlotte FildesBURWAIN SC
    Merlin Rocket3802Simon POTTSRoger PHILLIPSBURGHFIELD SC
    Merlin Rocket3746James WELLSAnna AYLWARDSTARCROSS
    Merlin Rocket3759Thomas GILLARDRachael RHODESSHSC/SVSC
    Merlin Rocket3775Alan KRALINGPete NICHOLSONWALDRINGFIELD
    Merlin Rocket3768Rob CAGEHatty CAGETHAMES SAILING CLUB
    Miracle4114Graham WATTSHelen JACKSSTAUNTON HAROLD
    Musto Skiff419Richard SMITHWILSONIAN SC
    Musto Skiff520Graeme OLIVERMEDWAY YC
    Musto Skiff502Nick LETTMEDWAY YACHT CLUB
    Musto Skiff616David POSTONMEDWAY YC
    Musto Skiff615Andrew PEAKEMEDWAY YACHT CLUB
    Musto Skiff064Thomas BROATCHGRAFHAM WATER SC
    Musto Skiff535David ANNANGRAFHAM WATER SC
    Musto Skiff113Ian STONEMAIDENHEAD SC
    Musto Skiff090Jamie FREEMANBRIGHTLINGSEA SAILING CLUB
    Musto Skiff567Eddie BRIDLEBRIGHTLINGSEA SC
    Musto Skiff614Ben CLEGGBRIGHTLINGSEA SAILING CLUB
    Musto Skiff594Richard SMITHMEDWAY YACHT CLUB
    National 123551George FINCHZoe WHITTAKERROYAL HARWICH YACHT CLUB
    National 123447Amicia HOPKINSDavid MOORESWARKESTONE SC
    National 18424Oliver HOUSEMANSteve WATTONTAMESIS CLUB AND CHEW VALLEY LAKE SAILING CLUB
    Norfolk Punt96Colin MURRAYOly MURRAYINVERGORDON BOATING CLUB
    Norfolk Punt94Colin MURRAYOly MURRAYINVERGORDON BOATING CLUB
    OK91Sam THOMPSONRNSA
    OK2142Ian JAYSUTTON BINGHAM SC
    OK77Gavin POULLOINWEYMOUTH
    OK2134Fergus BARNHAMNORTHAMPTON SC
    OK18Deryck LOVEGROVEBURGHFIELD
    Osprey1363Alistair RAYNARDRobert BURDEKINCARSINGTON SC
    Osprey1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Osprey1381Richard HARTLEYMark HARTLEYBLITHFIELD SC
    Osprey1291Alex NICK WILLISNick WILLISHISC
    Osprey1175Emma STEVENSONTim BOWDENWEYMOUTH
    Phantom1280Ian STONEMAIDENHEAD SC
    Phantom1457Simon WIGMOREGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Phantom1384Neil BOUGHTONRNSA
    Phantom1467Norman BYRDDRAYCOTE WATER
    Phantom1440Mike WEBSTERNORTHAMPTON SC
    Phantom1345Duncan ADAMSATTENBOROUGH SC
    Phantom1456Andy COUCHBLITHFEILD SC
    Phantom1470Jack YOUNGLYME REGIS SAILING CLUB
    RS Aero 52195Joe BLAKERTHORPE BAY YC
    RS Aero 52505Tom WHARMBYLTSC/RLYMYC
    RS Aero 51705Kate WHARMBYLTSC/RLYMYC
    RS Aero 53148Blake NEWMANFGSC
    RS Aero 51566Abby HIRELTSC
    RS Aero 52962Mark RipleyPAIGNTON SC
    RS Aero 51077Sarah ProbertPAIGNTON SC
    RS Aero 52418Miles RipleyPAIGNTON SC
    RS Aero 52929Elliot TomsFOWEY GALLANTS SC
    RS Aero 53330Iona WillowsLYMINGTON TOWN SC / DORCHESTER SC
    RS Aero 51502Elinor OLearyISLAND BARN RSC
    RS Aero 51301Oskar ShepherdGREAT MOOR SC
    RS Aero 52077Tom AhlheidFRENSHAM POND SC / HAYLING ISLAND SC
    RS Aero 52057Curtis MckayQUEENSMEAD SC
    RS Aero 51068Arthur BAILEYBURGHFIELD/OXFORD SC
    RS Aero 53301Emily DAVISGREAT MOOR SC/ DRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 53073Alice LUCYRUTLAND SAILING CLUB
    RS Aero 52071Sam BLAKERTHORPE BAY YC
    RS Aero 52966David PEATYDRAYCOTT SAILING CUB
    RS Aero 52105Leo WILKINSONMAIDENHEAD SC
    RS Aero 52870Cathy PARTINGTONLEIGH & LOWTON SC
    RS Aero 52141Ant CLAYDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 52606Kieron WRIGHTYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
    RS Aero 51809Rob HILLRUTLAND SAILING CLUB
    RS Aero 51685Lucy GREENWOODOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 500000Paula BENTLEYFELPHAM SAILING CLUB
    RS Aero 51305Oskar SHEPHERDGREAT MOOR
    RS Aero 53303Sammy ISAACS-JOHNSONMAIDENHEADSC
    RS Aero 72505Neil WHARMBYLTSC/RLYMYC
    RS Aero 73127Fred BARRYWARSASH
    RS Aero 72890Andrew RAWSONWESTON SAILING CLUB
    RS Aero 73437Sam METTAMPAPERCOURT SC
    RS Aero 73193Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 72439Tim HIRELTSC
    RS Aero 73000Steve NORBURYWARSASH
    RS Aero 72603Ellie CRAIGDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    RS Aero 72713Ollie WILLIAMSONWEIR WOOD SAILING CLUB
    RS Aero 73328Klaus HARRISSWANAGE SC
    RS Aero 73862Nick CRAVENPAIGNTON SC
    RS Aero 73065William JAMESPAIGNTON
    RS Aero 73390Mark ALDOUSFELPHAM SAILING CLUB
    RS Aero 72839Richard BENTLEYFELPHAM SAILING CLUB
    RS Aero 72581Richard GANLEYFELPHAM SC
    RS Aero 73032Tom PENTYBEAVER / YDSC
    RS Aero 71163Mark RIPLEYPAIGNTON SC
    RS Aero 72418Miles RIPLEYPSC
    RS Aero 71077Sarah PROBERTPAIGNTON SC
    RS Aero 72386Zak MITCHELLPAIGNTON SAILING CLUB
    RS Aero 72150Luca MITCHELLPAIGNTON SAILING
    RS Aero 73674Ben ROLFEBURGHFIELD SC
    RS Aero 73675Nigel ROLFEBURGHFIELD SAILING CLUB
    RS Aero 73298Claire GEOGHEGANGRAFHAM WATER
    RS Aero 73020Dan KEMBLEGRAFHAM WATET
    RS Aero 73025Michael AIREYRUTLAND
    RS Aero 72550Chris JONESSUTTON BINGHAM SC
    RS Aero 73326Peter CHAPLINBURGHFIELD SAILING CLUB
    RS Aero 73866Ellie CRAIGSTARCROSS
    RS Aero 72384Simon GEYMANDATCHET WATER SC/ LYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 72504George HOSKINSDATCHET WATER SC
    RS Aero 71Arran HOLMANHOLLOWELL
    RS Aero 71544James WITTSQUEEN MARY SC
    RS Aero 72389Richard BENTLEYFSC
    RS Aero 71457Charlie ROOMEDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Aero 71813Simon ETTERDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Aero 79999Sam METTAMPAPERCOURT SC
    RS Aero 73023Richard WATSHAMSTARCROSS YC / RNSA
    RS Aero 71365Steven ANGELLDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 73005Nigel ROLFEBURGHFIELD SAILING CLUB
    RS Aero 73174Greg BARTLETTSTARCROSS YC
    RS Aero 72922Andrew WISHARTBROADWATER SC
    RS Aero 72738Spike DANIELSHAYLING ISLAND SC
    RS Aero 72731Andrew GREENDRAYCOTE WATER
    RS Aero 73018Robin CAIGERBOUGH BEECH SC
    RS Aero 71068Arthur BaileyBURGHFIELD SC / OXFORD SC
    RS Aero 93003Ben ROLFEBURGHFIELD SC
    RS Aero 92839Richard BENTLEYFSC
    RS Aero 91031Stuart PHILBEYDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Aero 93023Richard WATSHAMSTARCROSS YC / RNSA
    RS Aero 93020Daniel KEMBLEGRAFHAM WATER
    RS Aero 93341Bill KNIGHTSGRAFHAM WATER SAILING CLUB/ BRANCASTER STAITHE SC
    RS Aero 92891Chris LARRDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    RS Feva0000Isabelle RANDLEOliver COWELLDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Feva XL7190Imogen GREENFelicity ANGELLDRAYCOTE WATER
    RS Feva XL1Isabelle RANDLEOliver LAINGDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Feva XL922Theo BURNSeb LAINGDWSC
    RS Feva XL5764Matthew RAYNERTilda BRAYSHAYYORKSHIRE DALES SC
    RS Feva XL6047Arthur GREAVESAngus MCEWENDATCHET WATER SC
    RS Feva XL4194Edward DAYArchie BOURNEREADING SC
    RS Feva XL7264Jez LANDONHenry LANDONDATCHET WATER SC
    RS Feva XL7000Merryn ATTRIDGEToby SMITHROYAL HOSPITAL SCHOOL / SWARKSTONE
    RS Tera Pro1693Felicity ANGELLDRAYCOTE WATER SC
    RS Tera Pro2111Dara ASHENHUNTS SC
    RS Vareo407Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS Vareo162Nick CRICKMOREWAVENEY & OULTON BROAD
    RS Vareo386Richard WOODSTORPOINT MOSQUITO SC
    RS Vareo165Nicholas CRICKMOREWAVENEY AND OULTON BROAD
    RS100 10.2312Keith WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS100 8.4239Matt JOHNSONWEIR WOOD SC
    RS100 8.4509Clive EPLETTFRENSHAM POND SC
    RS100 8.4130Stephen JONESCHEW VALLEY LAKE SC
    RS100 8.4277David SMARTCHEW VALLEY LAKE SC
    RS100 8.4379Mark HARRISONGURNARD SC
    RS100 8.4259Ian GREGORYFRENSHAM POND SAILING CLUB
    RS2001538Matt LUXTONDesmond LUXTONSTAUNTON HAROLD
    RS2001659Mike WARWICKERKate FITZSIMMONSBOUGH BEECH
    RS2001452Alistair HODGSONElla SPAINRYA
    RS2001527Andrew KILBURNClaudia WILSONLYMINGTON TOWN SC
    RS2001653Peter HUDSONAdam HUDSONGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS200242Ian FOXWELLHannah FOXWELLMYC
    RS2001428Richard BROWNJudith BROWNDRAYCOTE
    RS200732Greg JONESCaroline NOELDRAYCOTE
    RS2001039Tom GOODEYRichard THOMASBROADSTAIRS SC
    RS2001628Matt FOWLERLynne RATCLIFFEPEVENSEY BAY SAILING CLUB
    RS200970Jamie CUXSONMark CUXSONSHUSTOKE SAILING CLUB
    RS2001019James WILLIAMSTom HILLCHEW VALLEY SAILING CLUB
    RS2001112Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD SC
    RS2001069Isaac MARSHFresh ABENDSTERNR.N.D.B.Y.C.
    RS200888Ben HARRISMegan FERGUSONWESTON SC
    RS2001152Jo TRIBEEmily DAVIESBURNHAM SAILING CLUB
    RS200974Adam WICKENDENAnais BRAMALLSILVERWING SC / QUEEN MARY SC
    RS300525Mark COOPERBURGHFIELD SAILING CLUB
    RS300431Paul HUETTDRAYCOTE WATER
    RS300457Sam DAVYHYKEHAM
    RS300523Harry MCVICARDRAYCOTE WATER
    RS300555Richard LE MARECCSC
    RS300433Liam WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS300537Chris BROOKLSC/AYC
    RS300411Steve BOLLANDBRISTOL CORINTHIAN YC
    RS4001453Stu HALMANAnna WALSHLEIGH AND LOWTON SC
    RS400971Simon KITCHENAbbi HOOPERGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS400976Harris MAIDMENTJeffrey MAIDMENTBURGHFIELD
    RS400414James ANDERSONLi ANDERSONBURGHFIELD
    RS4001489Stephen COCKERILLSarah COCKERILLLEE ON SOLENT SAILING CLUB
    RS4001340Stuart HARRISSarah CANTWELLBANBURY SAILING CLUB
    RS4001220John COOPERAndy MAWBURGHFIELD SC
    RS4001247Richard KELSALLNeil KELSALLDRAYCOTE
    RS4001235Sam KNIGHTChris BOWNESBARTLEY SC
    RS4001249Richard HUDSONAli MOPPETBOUGH BEECH SC
    RS4001502Jon HEISSIGNicky GRIFFINLLANGORSE SC
    RS400438Harry NICKELLSPhil NICKELLSCOVENHAM SC
    RS5001681Peter CURTISJames CURTISGRAFHAM WATER SC
    RS600951Michael ISZATTKING GEORGE SC
    RS600988George SMITHBOUGH BEECH SAILING CLUB
    RS600761James WATSONTHORNBURY SC
    RS700936Joe GALLIVANLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS8001124Robert GULLANNa NAHISC
    RS8001232Cameron MOSSJake STOWLYME REGIS SC
    RS800825Peter CURTISJames CURTISGRAFHAM WATER SC
    RS800974Dave BAXTERLouise DAVISONYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
    RS8001144Thomas MORRISGuy FILLMOREHAYLING ISLAND SAILING CLUB
    RS8001219Peter BARTONPeter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS8001231Hugh SHONEFiona HAMPSHIRESWANAGE SC
    RS8001224Fred LORDLouise GALECARSINGTON SC
    RS8001126George SMITHAlice CRICKMEDWAY YACHT CLUB
    SB208424Ian LONGEsther RUBBOMEDWAY
    Scorpion1986Sam WATSONAmy CLAYNANTWICH
    Scorpion2009Mark LEEAlex LEEMYC
    Scorpion1998Nev HERBERTJames GEORGELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    Scorpion1959Maciej MATYJASZCZUKSzymon MATYJASZCZUKWHSC
    Scorpion2045Richard PEPPERDINERichard PEPPERDINESHSC
    Scorpion2048Chris YATESDavid BARKERRYA
    Solo5904Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo5900Andy HYLANDLYMINGTON TOWN SC
    Solo5953Matthew FRARYNORFOLK BROADS YACHT CLUB
    Solo5845Ian DOBSONBURWAIN SC
    Solo5917Chris BROWNGRAFHAM
    Solo5381Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
    Solo5865Olly TURNERSTARCROSS YC
    Solo5418Mick GREENLANDWILSONIAN SC
    Solo5912Chris STUBBSDOWNS SAILING CLUB
    Solo5051Lawrence CAVILLGRAFHAM
    Solo5154Matthew SHARMANLLSC
    Solo4527Paul HOADCLWB HWYLIO DYFI
    Solo4972Paul BRISTIWBURGHFIELD
    Solo3169Stephen CROCKERCSC
    Solo5122Julian CLARKERWYC
    Solution443Peter BLACKMANBURGHFIELD SC
    Sonata8410Paul KIRKSteve RADCLIFFEMEDWAY YACHT CLUB
    Sonata8999Alistair BOLTONHenry TOWNSENDMEDWAY YACHT CLUB
    Sonata8420Luke HOPPERPaul HOPPERMYC
    Sprint 152023Edward TUITE DALTONDRAYCOTE WATER
    Squib515Christine HALLIDAY-SADDLERGraham HALLIDAY-SADDLERMEDWAY YACHT CLUB
    Squib748Paul STUDARTMike WEBBMYC
    Streaker1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SC
    Streaker2124Michael ALEXANDERRUTLAND SAILING CLUB
    Streaker2111Tom GILLARDSHEFFIELD VIKING SC
    Streaker2127Jasper BARNHAMSNETTISHAM BEACH SC
    Streaker1977Neil FIRTHBANBURY SC
    Streaker1280Robert CAMPBELLCRANSLEY SC
    Streaker2126Graham SEXTONFISHERS GREEN SC
    Supernova1280Alex REEVECOTSWOLDS S C
    Supernova1080James GERWATFELPHAM SAILING CLUB
    Supernova1192John KNIGHTBARTLEY SC
    Tasar2802John REESMari SHEPHERDHAYLING ISLAND SC
    Topper48678Kaitlyn WYATTSHOREHAM SC / IBRSC
    Topper48600Edwin CROSSCMYC/SCC/IBRSC
    Topper48666Joanna LEAKEISLAND BARN RESERVOIR SC
    Topper45047Samson CROSSCMYC/SCC/IBRSC
    Topper48249Rhys GRIFFITHSSHOREHAM SC
    Topper47181Clem MIDDLEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Topper48153Leo YATESISLAND BARN SC
    Topper0000Hawkie FINDLATERDATCHET SAILING CLUB
    Topper48624Erin TINKLERBURGHFIELD
    Topper48692Megan THOMSONISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    Topper46391Jessica POWELLDRAYCOTE SAILING CLUB
    Topper00000000000Sophie BURDALLDWSC
    Topper000Orlando ORCHARDDATCHET
    Topper44036Joe ROWEDRAYCOTE WATER
    Topper46989Jadon BROCKDORFF-KENNEDYPHOENIX OUTDOOR CENTRE / QUEEN MARY SC
    Topper45170Hugo VALENTINECHIPSTEAD SC
    Topper0Jude POULSONDATCHET WATER
    Topper48617Immi REESWARSASH SAILING CLUB
    Topper44730Orlando ORCHARDDATCHET
    Topper19812Hawkie FINDLATERDATCHET SAILING CLUB
    Topper4Sophie BURDALLDWSC
    Topper48451Daisy FISHERHOLLINGWORTH LAKE
    Topper47649Jibriel BOSTANISLAND BARN
    Vortex2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
    VX One173Andy COUCHMart COUCHBLITHFEILD SC
    Wayfarer10673David ROBERTSMike BRYANTBOUGHBEECH SC
    Wayfarer10947Stewart COLTARTCatriona COLTARTMYC
    Wayfarer7899Jonathan HOODHugo DAVISMEDWAY YACHT
    Wayfarer11315Mike PIMMPeter DILLEYMYC
    Wayfarer10615Alberto QUAGLIAStanley BENWELLMYC
    Wayfarer10974Richard STONECatherine GOREMEDWAY YACHT CLUB
    Wayfarer11118John GOUDIESam BONIFACEWILSONIAN SC
    Wayfarer10837Jonathan DAVISAshley DAVISMEDWAY YACHT CLUB
    Wayfarer11121Diana GALPINMark BENTONHAMBLE RIVER SAILING CLUB
    Wayfarer10618Tony ALEXANDERJon MOONMYC
    Wayfarer11064Nigel PYEDave PARKMYC
    Wayfarer11170Tom PYGALLSam PYGALLWHITSTABLE
    Wayfarer10686Brian MCKENZIEElizabeth MCKENZIEMEDWAY YACHT CLUB
    Wayfarer10925Jamie SOUTHWELLThomas SOUTHWELLHILL HEAD SAILING CLUB
    501 boats

    Enter Now >>>>

    Enter Now >>>>

    Tracking

    2021 Great British Sailing Challenge

    Grafham
    29-30 May 2021
    Medway Marathon 19th June 2021
    Rutland Tiger Trophy 28-29 August 2021
    POSH 04 Sep 2021 - 05 Sep 2021

    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Great British Sailing Challenge is a series of handicap racing events that take place throughout the year, and it's open to pretty much any sail-powered craft. The Challenge will involve events throughout the whole year, with the target of around 100 boats taking part in each event on larger waters, and running events close to capacity on smaller lakes and reservoirs. Competing sailors will earn ranking points from each event they compete in, with the top 100 sailors invited to a winner-takes-all-final in Autumn 2020 to award the best sailors of the year. The series is managed by SailRacer.